Loading...
Представники громадської організації «Жінки і діти України – наше майбутнє» долучились до IV Українського Жіночого Конгресу!

25-26 листопада відбувся IV Український Конгрес Ділових Жінок, цього року через надзвичайні умови, викликані пандемією COVID-19 Конгрес пройшов у форматі оффлайн/ онлайн.

Головною темою IV Українського Жіночого Конгресу стало просування економічних можливостей для жінок в умовах негативного впливу COVID-19 та посилення їхньої спроможності в часі пандемії.

Пандемія спричинила справжню економічну кризу та поставила багато країн перед складними соціальними та економічними викликами, для вирішення яких потрібні ефективні підходи, нові інструменти та можливості, що приведуть до реальних змін.

Дослідження показують, що в Україні найбільше постраждали ті сфери економіки, де зосереджені переважно жінки. Освіта, охорона здоров’я, культура та креативні індустрії – саме в цих галузях жінки становлять більшість працівників (понад 60% і більше) і це саме ті галузі, які найперші зазнали негативного впливу від скорочення фінансування з державного бюджету та запровадження карантинних заходів.

Пандемія також негативно вплинула на малий та середній бізнес в Україні. Зменшення доходів протягом 2020 року оцінюється майже на 50%, а 38% підприємств не зможуть повернутися до роботи після завершення карантину. Ці підприємства належать до сфер, в яких переважно зайняті жінки.

Вихід із кризи можливий за умов рівної участі жінок та чоловіків в економічному розвитку, через створення національної стратегії економічного оздоровлення після виходу з карантину з урахуванням потреб та запиту усіх соціальних груп, цілеспрямованого формування робочих місць для працевлаштування жінок, залучення кращих бізнес та корпоративних практик для промоції рівності в різних сферах економічного розвитку, а також прийняття державної програми на підтримку розвитку жіночого підприємництва й надання відповідної інституційної допомоги підприємствам, що зазнали серйозних втрат у новій посткарантинній реальності.

Перші особи країни, представники уряду та парламенту України, представники корпоративного сектору та експертного середовища обмінялись думками щодо гендерної чутливості у бізнесі, а також щодо захисту і створення можливостей для жінок-підприємиць на національному та регіональному рівнях.

Крім того, у спеціальному форматі було обговорено результати місцевих виборів в Україні, а також з’єднано телемостами Київ, Львів та Маріуполь, щоб дізнатися про особливості регіональної політики та децентралізації в перспективі гендерної рівності. У форматі hard talk було проведено розмову з жінкою-лікарем, котра рятує життя людей від вірусу COVID-19, а також завдяки участі впливових міжнародних експертів було висвітлено роль жінок у встановленні сталого миру і розв’язанні конфліктів.