Loading...

Обмін досвідом, впровадження кращих практик з питань захисту довкілля

Протягом 2000 – 2005 років, члени організації співпрацювали у дорадчій групі громадських організацій з питань європейської інтеграції в рамках проекту Європейського Союзу Тасіс «Підтримка Національного координаційного бюро Тасіс.»

З метою забезпечення участі громадської організації у процесі формування та реалізації державної політики в галузі охорони навколишнього природного  середовища в  2012-2016 роках ГО «Жінки і діти України  – наше майбутнє» була членом громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів україни. В серпні 2013 року представник ГО ормав подяку Міністра екології та природних ресурсів за активну участь в роботі Громадської ради.

У 2013 році голова організації, Філіпова Н.Ю., взяла участь у міжнародному візиті для вивчення досвіду реалізації екологічної політики на засадах сталого розвитку «Єврошкола «Сталий розвиток. Досвід Литви» (15-20.10.2013 р.)

У 2013-2014 рр. організація приймала активну участь у реалізації проекту Програми малих грантві Програми розвитку ООН Глобального екологічного фонду щодо моніторингу органічних забруднбвачів та поширенні обізнаності серед громадян України інформації про Протокол про регістри викидів та перенесення забруднень (РВПЗ).

РВПЗ – це екологічна база даних потенційно шкідливих викидів у повітря, воду та ґрунт. Сюди також входять відходи, які перевозяться на обробку та захоронення з місця їх виробництва. РВПЗ став практичним способом реалізації права громадськості на знання та виявився ефективним інструментом управління довкіллям, надаючи уряду, промисловості та громадськості інформацію про викиди.

РВПЗ також були визначені робочою сферою у Глобальному плані дій Стратегічного підхіду до міжнародного управління хімічними речовинами (SAICM), який став широко впровадженим у всьому світі інструментом управління хімічними речовинами та моніторингу навколишнього середовища. В рамках проекту було розроблено національну систему РВПЗ та підвищено обізнаність серед різних зацікавлених сторін щодо того, що таке РВПЗ, які можливості він може надати тощо.