Loading...

Енергоефективність та сталий розвиток громад

Скорочення викидів парниковивих газів є основою для досягнення цілей у сфері захисту клімату та національним зобов’язком згідно з міжнародними домовленостями, зокрема з Паризькою угодою та Віденською конвенцією. Запровадження енергоефективних заходів в муніципальному секторі та у власних будівлях є запорукою для скорочення викідив, що викликають парниковий ефект.
Окрім того, забезпечення фінансово доступного, надійного та сталого енергопостачання є надзвичайно актуальним питанням для України. Громадські будівлі країни потребують термомодернізацї, у той час як багато громад не мають доступу до ресурсів фінансування заходів з енергоефективності.
Саме тому, організація спрямовує діяльність на розбудову спроможості в громадах з питань енергоефективності, запровадження енергоефективних технологій та поширення обізнаності.
У 2018 році ГО «Жінки і діти України – наше майбутнє» було впроваджено проект Програми розвитку ООН «Розбудова спроможності громад – запорука підвищення енергоефективності», головною метою якого було підвищити обізнаність громадян, місцевих громад та їх об’єднань щодо нових законодавчих ініціатив та нових інструментів щодо взаємодії громадськості та влади для підвищення енергоефективності та заощадження енергоресурсів, а також розбудова спроможності громад щодо застосування нових можливостей.
Також, у 2018 році організація виступила партнером у впровадженні проекту Програми малих грантів Програми розвитку ООН щодо отримання супутних переваг доступу до низьковуглецевої енергетики для людей з обмеженими можливостями в центрі соціальної реабілітації. В рамках проекту було встановлено 36 сонячних фотоелектричних модулв в пральному корпус комунальної установи «Радомишльський психоневрологічний інтернат» (вул. Гоголя,1), які забезпечують сонячною електроенергією роботу пральних машин закладу, що дозволить заощадити 9550 кВт/рк, скоротити обсяг викидів парникових газів майже на 43% в рік та збільшити купівельну спроможність інтернату за рахунок скорочення витрат на оплату електроенергії на 30% в рік.
У 2018 році організація виступила співорганізатором дитячого форуму «Розумна енергетика в освті», що проходив 1-2 червня у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді в м. Київ.