Loading...
«Формуємо мир разом» під цим гаслом цьогоріч весь світ відзначає Міжнародний день миру

Щороку 21 вересня міжнародна громадськість відзначає Міжнародний день миру. Цей День Генеральна Асамблея оголосила днем зміцнення ідеалів миру серед всіх країн і народів – як на національному, так і на міжнародному рівні.

Міжнародний день миру було засновано Генеральною Асамблею ООН в 1981 році. Двадцять років по тому, в 2001 році, Генеральна Асамблея одноголосно прийняла рішення щорічно відзначати День миру як день відмови від насильства і день припинення вогню.

У 2020 році більше, ніж будь-коли стало ясно, що люди не вороги один одному. Швидше, наш спільний ворог – це страшний вірус, який загрожує нашому здоров’ю, безпеці і способу життя. Пандемія COVID-19 привела наш світ в сум’яття і нагадала нам, що те, що відбувається в одній частині планети, може позначитися на житті людей всюди.

У березні цього року Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав всі протиборчі сторони скласти зброю і зосередитися на боротьбі з цією безпрецедентною глобальної пандемією.

Хоча це послання націлене на збройні сторони, міжнародна глобальна солідарність і співробітництво вкрай необхідні для перемоги в боротьбі з найважчою кризою в галузі охорони здоров’я нашого часу.

Для Організації Об’єднаних Націй 2020 рік мав стати роком спілкування з людьми, щоб глибше зрозуміти їх проблеми і сподівання. З нагоди своєї 75-ї річниці ООН закликає мільйони людей у всьому світі приєднатися до кампанії UN75 (детальніше за посиланням https://www.un.org/en/un75), глобальної розмови про побудову мирного і процвітаючого майбутнього, якого ми хочемо.

У той час як світ бореться з пандемією COVID-19, дуже важливо чути кожного. У цей важкий час соціального дистанціювання заходи в рамках Міжнародного дня миру будуть націлені на розвиток діалогу та обміну думками. Ми повинні спільно вирішити як нам вистояти в цій боротьбі, зцілити нашу планету і змінити її на краще. Навіть якщо ми знаходимося далеко один від одного, можемо разом мріяти.

У цей нелегкий час світ потребує співчуття, доброти і надії. Приєднуйтесь до ООН в боротьбі проти спроб використовувати пандемію для пропаганди дискримінації або ненависті. Разом ми переможемо і доб’ємося миру! Join UN75