Loading...
2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь!

Сьогодні, з нагоди 50-ти ліття з дня пісписання Конвенції про водно-болотні угіддя відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь!

Конвенція про водно-болотні угіддя є найстарішою із сучасних глобальних міжурядових екологічних угод, яка узгоджувалась протягом 1960-х років країнами та неурядовими організаціями, стурбованими збільшенням втрат та деградацією середовища проживання водно-болотних угідь для мігруючих водяних птахів. 

Конвенцію про водно-болотні угіддя було підписано 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсаре, тоді її підписали 18 країн. Цей документ став першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Наразі до Конвенції приєдналися вже 170 країн світу, серед яких і Україна.

Місія Конвенції полягає у збереженні та розумному використанні всіх водно-болотних угідь через місцеві та національні дії та міжнародну співпрацю як внесок у досягнення сталого розвитку у всьому світі.

Водно-болотні угіддя є одними з найрізноманітніших і продуктивних екосистем. Вони надають основні екосистемні послуги та постачають нам прісну воду. 

Конвенція використовує широке визначення водно-болотних угідь, включаючи всі озера та річки, підземні водоносні горизонти, болота, вологі луки, торфовища, оазиси, лимани, дельти та припливи, мангрові зарості та інші прибережні райони, коралові рифи, а також території створені людиною, такі як рибні ставки, рисові поля, водосховища та солянки.

Нині, в Україні мережа водно-болотних угідь міжнародного значення нараховує 50 територій. Детальніше з ними можна ознайомитись на карті WWF:

Тема 2021 року – «Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні»,  підкреслює внесок водно-болотних угідь у кількість та якість прісної води на нашій планеті та привертає увагу до наростаючої прісноводної кризи, яка загрожує людям і нашій планеті. 

Вода та водно-болотні угіддя пов’язані у нерозривному співіснуванні, що життєво необхідне для життя, нашого добробуту та здоров’я нашої планети!

Зробіть свій внесок у поширення обізнаності про життєво важливу роль водно-болотних угідь та долучайтесь до святкування, детальніше на офіційному сайті  офіційному сайті World Wetlands Day: https://www.worldwetlandsday.org/