Loading...
about_us_up

Вперше Міжнародний день сільських жінок було відзначено у 2008 році, а офіційно оголошено  у резолюції 62/136 Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року.

«Підвищення життєздатності сільських жінок в період пандемії COVID-19» – тема Міжнародного дня у 2020 році, головним завданням якої є привернення уваги до боротьби цих жінок, їх потреб та їх важливої ролі в житті нашого суспільства.

Сільські жінки, в тому числі жінки, які належать до корінних народів, відіграють важливу роль та роблять значний внесок в прискорення розвитку сільського господарства і сільських районів, підвищення продовольчої безпеки та подолання бідності в сільських районах.

Сільські жінки, головним джерелом існування яких є сільське господарство, складають більше чверті всього населення планети. У країнах, що розвиваються сільські жінки складають приблизно 43% сільськогосподарської робочої сили, і на них покладена основна відповідальність за забезпечення продовольчої безпеки.

Враховуючи, що 76% найбідніших жителів планети проживають в сільській місцевості, забезпечення доступу сільських жінок до виробничих сільськогосподарських ресурсів сприяє скороченню масштабів голоду і бідності в світі, і надає вирішальне значення ролі сільських жінок в успішній реалізації Порядку денного щодо сталого розвитку до 2030 року.

Цілі сталого розвитку – це шлях до відновлення після коронавірусної пандемії, що призведе до більш «зеленої» та інклюзивної економіки, а досягнення Цілі №5 «Гендерна рівність» та Цілі №8 «Гідна праця та економічне зростання», які впливають на права сільських жінок є невід’ємною частиною сталого розвитку.

Жінки і дівчата, особливо в сільських районах, найбільше страждають від наслідків пандемії COVID-19. У повсякденному житті сільські жінки стикаються з труднощами, яких не відчувають жінки, які проживають в містах. У період пандемії сільські жінки з віддалених районів мають досить обмежений доступ до якісних медичних послуг і лікарських засобів. Обмежувальні соціальні норми і гендерні стереотипи також перешкоджають доступу сільських жінок до медичних послуг.

Ми визначаємо принцип гендерної рівності як один з найважливіших елементів для досягнення стійкого розвитку та глобальних екологічних та соціальних переваг.  Зважаючи на світовий досвід можна сміло зазначити – саме жінки є носіями змін та швидко адаптуються до життєвих викликів.

Наглядним прикладом є відповідь на коронавірусну пандемію жінок-лідерів нашої організації, які спільно з Мережею організацій громадянського суспільства «Зелена Житомирщина» на початку року створили групи самоорганізації жінок з Вишевицької та Радомишльської громади для допомоги медичним та громадським закладам міста та району, пошили 1500 захисних костюмів та 3000 масок, які були передані до сільських  медичних та соціальних закладів Житомирської області.

Ми не зупиняємось на досягнутих результатах та плануємо й надалі створювати та реалізувати ініціативи спрямовані на протидію у боротьбі з коронавірусною інфекцією, підтримувати сільських жінок та дівчат, розширювати їх можливості шляхом залучення до спільної діяльності!