Наша Історія

Голова Київського міського осередку Всеукраїнської організації «Жінки і діти України»
Була нагороджена орденами княгині Ольги ІІІ та ІІ ступенів (2000,2006рр.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2006 р.), Почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я України (2005, 2006 рр.), Почесною грамотою Державного комітету України у справах сім’ї та молоді (2003рю), оголошені подяки Президента України (1999 р.) та Київського міського голови (1996, 1998, 2001 рр.).
У 2004 році нагороджена орденом «Знак пошани» Київського міського голови.
Була лауреатом почесної нагороди «Свята Софія» в 2004 році та лауреатом загальноукраїнського рейтингу професійних досягнень «Лідер України» Асамблеї ділових кіл України в 2005 році.
В 2006 році була нагороджена Почесним знаком Федерації профспілок України, орденом «За людяність та милосердя» Міжнародного благодійного фонду Святої Марії
Герасименко Лілія Петрівна
Герасименко Лілія Петрівна народилась 2 березня 1936 р. у м. Массалі (Айзербайджан) у сім’ї службовців. Професію лікаря вибрала ще в дитинстві, а розпочала свою медичну кар’єру у 1957 р. медичною сестрою психоневрологічної лікарні м. Баку. Як дружина військового об’їздила багато куточків, де і досі пам’ятають її чуйне серце і добрі руки.
Щира любов до людей та самовідданість професії допомогли Лілії Петрівні в 1990 році організувати Київське міське дитяче санаторно-курортне медичне об’єднання, до складу якого входили санаторії пульмонологічного, психоневрологічного, туберкульозного, ендокринологічного, кардіоревматологічного та гастроентерологічного профілів. Система санітарно-курортного лікування дітей в Україні була свого часу відпрацьованою. За роки незалежності вона занепала і втратила майже усі надбання. Але це не стосувалось м. Києва, завдяки великому особистому внеску Лілії Петрівни в розвиток дитячих санаторіїв хворим дітям надавалась висококваліфікована, сучасного рівня санаторно-курортна допомога, що сприяла профілактиці дитячої інвалідності.
Саме з ініціативи Лілії Петрівни та за її клопотанням до мережі дитячих санаторіїв міста були передані з державної власності до комунальної власності територіальної громади м. Києва три санаторії на Південному узбережжі Криму: санаторій ім. Р. Люксембург, м. Гаспра, санаторій «Алупка», м. Алупка, санаторій «Лучезарний», м. «Євпаторія». Протягом 2000 – 2002 рр. на Чорноморське узбережжя було відправлено численні «потяги здоров’я». Так, діти міста, більшість з яких пільгових категорій (інваліди, діти-напівсироти, з багатодітних та малозабезпечених сімей) мали можливість не тільки пройти ефективне лікування, специфічне для морського узбережжя, але й вперше в житті побачити море.
Лілія Петрівна брала активну участь у громадському житті. У 1999 році Лілія Петрівна очолила Київський міський осередок Всеукраїнської організації «Жінки і діти України», будучи обраною членом Конгресу ділових жінок України, Всеукраїнської громадської організації, з якою вже понад 20 років ми співпрацюємо.
Завдячуючи активній громадській позиції, за рахунок спонсорів для дитячих санаторіїв були придбані автомобілі, два стоматкабінети, екографічна апаратура та проведенні поточні ремонти санаторіїв.
Таких успіхів Київське міське дитяче санаторно-курортне медичне об’єднання досягло завдяки щоденній роботі невтомній праці Лілії Петрівни, людини великого серця, високопрофесійного керівника, талановитого організатора, яка повністю присвячувала себе лікуванню хворих дітей та проблемам підвищення його ефективності.
Самовідданість, активна громадська позиція, ерудиція, постійне самовдосконалення і талант керівника заслужили повагу та визнання колег із всієї України.
Герасименко Лілія Петрівна померла 8 грудня 2013 року, коли в Україні розпочинались стихійні масові мітинги та протести – попередники Революції Гідності. Подальші трагічні події в Україні, включаючи анексію Криму та бойові дії на Сході сильно вплинули на долю Київського міського дитячого санаторно-курортного медичного об’єднання. Не зважаючи на це, завдяки самовідданій роботі та високому професіоналізму Лілії Петрівни, в роки її керівництва вдалось не тільки зберегти, але й удосконалити та розширити галузь санаторно-курортного лікування дітей м. Києва. Сотні тисяч хворих дітей змогли пройти ефективне лікування та профілактику завдячуючи любові, знанням та праці однієї мужньої жінки – Герасименко Лілії Петрівні.
З початку свого заснування громадська організація працює задля залученя та об’єднання широкого кола зацікавлених осіб, учнівської молоді, викладачів, представників наукових інституцій, місцевої влади, представників установ природно-заповідного фонду та інших, з метою збереження довкілля та відповідно здоров’я людей. Наша багаторічна діяльність показала, нерозривний звязок та залежність здоров’я людини від якості природного середовища.








